bilgi

logo

Flash Resimler Flash Resimler logo

LOGO

Flash Resimler Flash Resimler LOGO
SAYFAMIZ YAKINDA GÜNCELLENECEKTIR.
GÜNEŞ ENERJİSİ İLE TARIMSAL SULAMA
 
Tarımsal alanlarda şebeke elektriğinin bulunmamasından dolayı, tarımsal sulama fosil kaynaklı enerjiler ile yapılmaktadır. Fakat bu tip kaynaklar maliyetli, gürültülü ve devamlı ek yakıt gideri bulunmaktadır. Güneş enerjisi ile yapılan sulamalar ise ekonomik, sesiz ve çevreci olacaktır.
Güneş enerjisinin tarımsal uygulamalarda kullanılması oldukça mantıklıdır, çünkü güneş pilleri de bitkiler gibi güneşe ihtiyaç duyarlar. Bitkilerin sulanması gerektiği zamanlarda güneş enerjisi de bol miktarda mevcuttur, güneş enerjisi ile bitkilerinizi büyütürken sulama ihtiyacının için elektrik elde etmenizi de sağlayacaktır.
Bize Ulaşın
OFF GRİD SİSTEMLER
Şebekenin ulaşmadığı veya ulaşımının çok zor olduğu koşullarda bu sistemler enerji ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanır. Şebekeden bağımsız olan bu sistemlerde, yeterli sayıda fotovoltaik modül ve/veya rüzgar türbini kullanıldığında enerji ihtiyacının tamamı karşılanmış olur. Üretilen enerji, akü gibi depolama birimleri ile depolanır, ihtiyaç halinde veya gece şebeke yardımı olmadan depolanan enerji kullanılabilir.
ON GRİD SİSTEMLER
Yenilenebilir enerji sistemleriyle üretilen enerjinin, üretildiği anda hiçbir depolama ara birimi olmadan şebekeyi beslediği ve anında kullanıldığı sistemler On-Grid sistemlerdir. Bu sistemler anında şebekeyi beslediği gibi fazla elektriğinde satışına devletler tarafından gerekli tarifeler ve kanunlar olduğunda izin verebilmektedir.
Bize Ulaşın
260 WATT PANEL HAKKINDA

250 w-260w lık standart güneş panelleri tüm dünyada öncelikle akülü sistemler için değil, şebekeye elektrik satan "on grid" diye isimlendirilen şebekeye bağlı aküsüz sistemler için üretilmiştir. Bu paneller standart ( PWM ) şarj kontrol cihazlarıyla birlikte kullanıldığında 250 watt lık panelden elde edilebilecek gücün %40-50 lık kısmı boşa gitmektedir. Bunun sebebi bu panellerin voltajlarının ne 12 V a ne de 24 V a tam uymamasıdır. Eğer 18 V luk bir akü sistemi olabilseydi bu paneller bu şekilde kullanılabilirdi ki 18 V luk akü ve invertör yoktur.
Bize Ulaşın
Ürünlerimiz
RÜZGAR TÜRBİNİ
Ürünlerimiz
BAĞ EVİ SETLERİ
REFERANS VE YENI PROJELERIMIZ YAKINDA YÜKLENECEKTIR.
Anket
anket
SİZCE HANGİSİ VERİMLİ?
RÜZGAR ENERJİSİ
28
HİBRİD(İKİSİDE)
78
GÜNEŞ ENERJİSİ
42
kredi notu öğrenme
GÜNES SOLAR ENERJi ÇÖZÜMLERi
telefon bilgisi
02625029937
adres bilgisi
KARAKÖPRÜ MAHALLESI ÖMER SEYFETTIN CADDESI 12 D3 BLOK NO:1 GÖLCÜK YENI SANAYI KOCAELi

Bugün:4 

Tekil

Aylık:66  

Toplam Ziyaret

www.gunessolarenergy.com © 2023